Проект "Independent Life - повноцінне життя зусиллями неповносправних".

МБФ Планета Взаємодопомоги (м. Київ ) в співпраці з місцевими громадськими організаціями інвалідів - БМГОІВ «Стимул» та Бердичівської МГО «Навчально – реабілітаційний центр для неповносправних дітей «Насіння Надії», з січня 2012 року в м. Бердичеві розпочато масштабний проект "Independent Life - повноцінне життя зусиллями неповносправних".

Проект поділяється на три етапи:

«Крок до себе»: психологічна та фізична реабілітація, отримання інформаційно-консультативної підтримки. В ході реалізації цього етапу запланована організація Центру соціокультурної реабілітації інвалідів візочників та дітей інвалідів - «На Рівних».

«Крок на зустріч»: проведення громадського моніторингу доступності об'єктів і послуг. Метою даного етапу є підвищення доступності пріоритетних об'єктів і послуг в усіх сферах життєдіяльності інвалідів та інших маломобільних груп, для інтеграції зазначених осіб в активне життя суспільства.

«Крок вперед»: створення на базі існуючих міських компаній-перевізників, за підтримки міського управління, послуги «Соціального таксі».

На початку проекту проведено анкетування із вказаної тематики. Розробляється інформаційний Інтернет - ресурс.

Всі етапи проведення даного проекту будуть висвітленні в ході інформаційної кампанії у ЗМІ, по телебаченню, в мережі Інтернет тощо.

Проект “Independent Life - повноцінне життя зусиллями неповносправних» складено згідно виконання статтeй 7, 8, 9, 20, 21 Конвенції про права людей з інвалідністтю , яка прийнята резолюцією 61/106 Генеральної Ассамблеи ООН від 13 грудня 2006 року.

САЙТ ПРОЕКТУ http://independent-life.edukit.zt.ua/


Проект отримав офіційну підтримку Національної Асамблеї Інвалідів України та Корпорації «Майкрософт Україна».

Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю»

Свідоцтво Мінюсту про реєстрацію об'єднання громадян № 2069 від 31 березня 2004 року, Ід. код 26521104 м. Київ, вул. ІІІота Руставелі, 39/41, оф.801, тел.: +38 044 496-52-92, +38 067 659-29-36, vgo.coalition@gmail.com
_________________________________________________________________________________________________

Шановні законні представники осіб з розумовою відсталістю!

Восени 2012 року владою видано Наказ1 про визначення потреб населення певного села, селища, міста у соціальних послугах: залежно від виявлених потреб будуть виділятися кошти для надання соціальних послуг у вашому населеному пункті. Проте, думку тих, кому соціальні послуги потрібні, не запитують. Влада планує самостійно, без вашого відома, визначати, які соціальні послуги вам потрібні. Замкнене коло: ви не заявляєте про свою потребу, значить її не існує, кошти для неї планувати не треба.

Зрозуміло, від вашої цьогорічної заяви результат наступить лише через декілька років. Усі ми, батьки та законні представники людей з розумовою відсталістю (РВ), маємо порахувати, скільки гарантованих соціальних послуг треба нашим дітям тепер і особливо у майбутньому, коли нас не стане. Порахуємо для кожної особи окремо і для всіх сумарно по Україні, і будемо настійно вимагати від національної влади виконувати свої зобов’язання - принаймні, створити у кожному населеному пункті чергу на забезпечення наших дітей соціальними послугами.

ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю» створена батьками і матерями саме для переговорів з національною владою про державну допомогу нашим дітям, усього нас - 34 тисячі зі 113 організацій. Без конкретних підтверджених цифр про потребу наших дітей у послугах ніхто нас не стане слухати.

Тому пропонуємо вам взяти участь в Акції «Сприяння органам соціального захисту у визначенні потреб населення адміністративно-територіальних одиниць у соціальних послугах», яка проходитиме у вашому місті за участі вашої громадської організації.

Учасники акції пишуть індивідуальні заяви до місцевого управління праці та соціального захисту населення про потреби особи з РВ у соціальних послугах із затвердженого переліку з 15 послуг2. Заявивши про потребу у певній послузі особи з РВ, його законний представник повинен бути готовий, по-перше, обґрунтувати цю потребу, по-друге, зустрітися з фахівцем управління для підтвердження оцінки.

Зразок заяви подано на наступній сторінці. Заповнена Вами заява разом з іншими будуть зібрані громадською організацією, членом якої Ви є, та спільно подані до місцевого управління праці та соціального захисту. Просимо заповнити також Відривний талон - його Ваша громадська організація залишить у своїй базі даних для підрахунків потреб у соціальних послугах осіб з РВ у Вашому населеному пункті. Ми зберемо цифри по всій Україні і офіційно подамо вимогу планувати кошти на соціальні послуги для-наших дітей з РВ.

За Наказом, визначення потреб у соціальних послугах проводиться місцевими органами соціального захисту протягом січня-лютого кожного року, тому потрібно обов’язково подати заяву не пізніше 31 січня 2013 року.

Тільки спільними зусиллями ми зможемо добитися кращих послуг для своїх дітей з РВ!

З обома нормативними актами можна познайомитися на веб-сторінці Міністерства соціальної політики: http://zakonl.rada.gov.ua/laws/shovv/zl614-12;

http://mlsp.kimi.gov.ua/labour/control/iik/publish/article;jsessionid=ElB9CD9D187A6CB097A6943C0F 20ElEF?art_id=145770&cat_id=102037 , або у Вашій громадській організації.


________________________________________________________
1 Наказ Міністерства соціальної політики України від 15 жовтня 2012 р. №648 Про затвердження Методичних рекомендацій визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах.

2 Наказ Міністерства соціальної політики України від 3 вересня 2012 р. №537 Про затвердження Переліку соціальних послуг, що надаються особам, які перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати.

Документи для заповнення

Інклюзивний скаутський загін - історія успіху!

Протягом літа, вихідними днями малята нашого Центру мали змогу відчути себе справжніми скаутами. Одноденний табір на природі для них організували лідер-скаути патрулів «Полісяни» та «Промінчик» загону «Оптиміст», асоціації скаутів України в Житомирській області Ангеліна Лукіянчук та Катерина Вандиш.

Головна мета такої маленької мандрівки була пізнавально-туристична. Адже під час цього заходу діти ознайомились з деякими сторінками історії нашого міста, дізнались більше про скаутський рух та відпочили на зеленому лоні природи.

Про наше місто часто говорять, що воно розташоване просто на перехресті чотирьох культур, то ж маленькі туристи не відступали від цієї традиції і розпочали свою мандрівку саме з того місця, де розташовані пам’ятки усіх чотирьох культур. Першим був пам’ятник на місці єврейського гетто, куди під час ВВВ звезли 30 тисяч євреїв, котрих згодом розстріляли, таку сумну згадку нашої історії відкрили для себе малята.

А навпроти, просто на березі ріки, розташована найбільш знана архітектурна пам’ятка Кляштор Босих Кармелітів, як згадка про польську культуру на Українській землі, з іншого боку вдалечині виднілася маківка православного храму.

Заслухавши розповідь про цікаві історичні факти нашого міста маленькі скаути рушили далі. Спустившись до берега Гнилоп’яті, що густо поріс красунями вербами, дітки разом з батьками, під керівництвом лідер-скаутів розбили два намети та облаштували місце табору. А потім відбулася справжня скаутська лінійка, під час котрої двоє маленьких туристів Дарину і Данислава було посвячено у скаути. Потім дівчатка та хлопчики ознайомились з історією руху скаутизму в Україні.

Також малята ознайомились із великою стінгазетою, де у фотокартках та маленьких розповідях були описані всі екскурсії та мандрівки загону «Оптиміст», до котрого належать і лідер-скаути Катерина Вандиш і Ангеліна Лукіянчук.

Але на тому розваги не закінчилися, а лише розпочинались. На втіху дітворі було розпочато гру-випробування. У веселих, дружніх змаганнях час минав дуже швидко. Радісним, голосним дитячим сміхом наповнилася мальовнича місцина на березі річки.

В чудовому, гарному настрої діти поверталися додому, несучи з собою великий багаж, цікавих, нових знань та вражень.

За матеріалами О. Мельник

У рамках програми "Інкубатор" МБФ "Планета взаємодопомоги", за запитом в наданні допомоги і підтримки Бердичівської міської громадської організації інвалідів візочників "Стимул", розроблений соціально-благодійний Проект "Independent Life " - зусилля обмежених в русі за змістовне і повноцінне життя".

/Files/images/logo.jpg

Інформаційно-ресурсний центр «Стимул»

створений для надання інформаційного сервісу та рівних можливостей доступу до сучасних інформаційних технологій людей з обмеженими фізичними можливостями відповідно до статті 21 КПІ.

Придбання комп'ютерного обладнання зміцнить матеріально-технічну базу організації та дозволить розробити стратегію подолання соціальної ізоляції. Дасть можливість отримання додаткових знань через доступ до мережі Інтернет.

Дозволить організовувати на базі Центру освітні заходи для різних вікових категорій. Клієнтами центру крім членів БМГОІВ «Стимул» стануть діти інваліди , Навчально-реабілітаційного центру «Насіння Надії» і члени їх сімей.

Цілорічно на базі центру буде проводитися консультативно-освітня робота у формі дистанційного освіти і семінарських занять із залученням співробітників соціальних служб та партнерських організацій.

На базі ресурсного центру спільними зусиллями активістів «Стимул» та «Насіння Надії» буде утворений Прес центр «На Рівних».

Передбачувані модулі семінарів і тренінгів для членів ГО:

«Правовий»: «Права інвалідів». «Міжнародна практика». «Взаємодії з виконавчими і законодавчими органами влади». «Ведення переговорів». «Лобіювання інтересів членів організації». «Адвокасі». «Моніторинг доступності», «Інклюзивне навчання». «Лідерський»: «Лідерство». «Командоутворення». «Планування діяльності та звітність». «Написання та реалізація соціальних проектів». «Методи взаємодій із ЗМІ». «Фандрайзинг. Джерела фінансування організації ». «Стратегії розвитку. Аудит ». «Проф.оріентаціонний»: «Комп'ютерна грамотність з нуля», «Просунутий користувач ПК», «Соціальне підприємництво». «Оцінка професійних нахилів. Історії успіху ».

Ліцензійне ПЗ та Методичні матеріали надані партнером проекту - Корпорацією «Майкрософт в Україні». «Школа незалежного життя» і «Екскурсійні і паломницькі тури» - робота в напрямку просування систем підтримки самостійного проживання у громаді людей, які пересуваються на інвалідних колясках, згідно Статті 19 КПІ.

Прес-центр «На Рівних»

надає можливість організації та проведення діяльності та медіа-заходів в різних форматах:

• Інформаційна підтримка проекту;
• висвітлення діяльності громадських організацій,
• робота з пресою, моніторинг ЗМІ;
• заняття з талановитими дітьми та молоддю, які цікавляться літературою, журналістикою, поезією;
• проведення літературних вечорів;
• прес-конференція;
• круглий стіл;
• семінар, тренінг
• Інтернет-конференція
• медіа-ринг
• онлайн-трансляції
• підготовка і розсилка прес-релізів, пост-релізів.
• створення інформаційних та аналітичних публікацій по освітлюваної проблеми;
• підготовка і розміщення матеріалів в регіональних ЗМІ;


В ході проекту заплановані проведення низки заходів, які відбудуться на базі Прес Центру:
- Круглий стіл за результатами моніторингу доступності за участю представників міської влади, керівників громадських організацій інвалідів, служб соціального захисту населення м. Бердичева.

- Проведення серії семінарів-тренінгів для громадських організацій та представників соціальних установ соціального сектора.

- Створення мультимедійної правової методичної тематичної бібліотеки.

- Прес-конференція про проект для журналістів місцевих та обласних ЗМІ.

- Підготовка матеріалів про виконану діяльності на всіх стадіях проведення проекту.

- Круглий стіл з представниками управління освіти і науки облдержадміністрації, управління з прав сім'ї, молоді та спорту, міськвно, керівниками громадських організацій інвалідів на тему інклюзивної освіти.

Для всіх учасників і гостей заходів передбачено підключення до Інтернет по бездротовій (Wi-Fi) мережі Прес - Центру «На рівних».

«Студія Майстерня іграшок»

/Files/images/IMG_0434.JPGДіяльність студії направлена ​​на профілактику вторинних порушень у розвитку дітей з обмеженими можливостями раннього віку.

Керівник студії планує проведення семінарів для батьків дітей-інвалідів, на яких буде проводитися навчання виготовленню іграшок, що сприяють розвитку окремих здібностей у дітей (іграшки на розвиток тактильної і сенсорної чутливості).

Соціальна технологія в рамках ігрової терапії визначається використанням двох основних напрямків:

- По-перше, самостійне виготовлення іграшок з метою розвитку креативних можливостей (розвиток тактильних відчуттів у дітей з порушеннями опорно-рухового апарату та емоційної сфери). У процесі ігрової діяльності створюються такі моделі, які адаптовані до специфічних потреб дітей-інвалідів (на основі методичних рекомендацій та підручного матеріалу);

- По-друге, участь в інтеграційних іграх, які дозволяють здоровим дітям відчути сприйняття найближчого оточення своїх однолітків з опорно-руховими,
зоровими або слуховими проблемами.

Також в рамках проекту планується публікація навчального посібника. У ньому буде міститися інформація з детальним описом іграшок, представлений метод їх виготовлення і впливі на організм дитини.

Сімейний клуб вихідного дня


/Files/images/IMG_0435.JPGМета створення клубу - педагогічна освіта батьків, формування у них адекватного сприйняття дитини та її особливостей, зниження рівня психоемоційного напруження батьків, формування позитивного образу майбутнього для дитини і сім'ї в цілому.

На заняттях будуть використовуватися сучасні методи: релаксаційні практикуми, евритмія, арт-технології.

У плані роботи клубу тренінги з надання інформаційної та психолого-педагогічної підтримки сім'ї, яка виховує дитину з важкими порушеннями у розвитку (дитячий церебральний параліч, ранній дитячий аутизм, синдром Дауна).

Заняття допоможуть батькам освоїти навички організації занять в домашніх умовах. У клубі батьки зможуть поділитися накопиченим досвідом, розширити коло спілкування, зрозуміти, що вони не самотні.

Наступний етап «Крок назустріч»

/Files/images/8578.jpg

- підвищення доступності пріоритетних об'єктів і послуг у всіх сферах життєдіяльності інвалідів та інших маломобільних груп громадян з метою інтеграції зазначених груп в активне життя суспільства. Проведення моніторингу доступності об'єктів і послуг дасть повну картину майбутньої діяльності.
З ініціативи БМГОІВ «Стимул» у співпраці з Комітетом доступності міста при Міськвиконкому, будуть організовані рейди громадського контролю доступності. Результатом проведення моніторингу та оцінювання ситуації стане розробка та видання довідника доступності з картою міста Бердичева і представлення їх на розгляд міського уряду з тим, щоб включити в плани розвитку міста та сформувати коаліцію НУО, які виступатимуть за покращення доступу до міста для людей з обмеженими можливостями. Проект дозволить поліпшити доступ до місцевого уряду, соціальних і культурних будівель, лікарень і навчальних закладів.

Доступні об'єкти будуть позначені спеціальними стікерами з піктограмою.

Проведення круглих столів із залученням представників влади, власників та керівників недоступних об'єктів міста допоможе планувати спільну діяльність на підставі нормативної документації, а в подальшому досягти змін в існуючому стані.

Третій рівень проведення проекту «Крок вперед»

- створення на базі існуючих міських компаній-перевізників, за підтримки міського управління, коштів гранту та донорської допомоги, послуги «Соціального таксі».

Протягом січня 2012 проводився моніторинг необхідності даної послуги серед усіх зацікавлених сторін, умови рентабельності та можливості переходу на самоокупність. Важливим фактором є можливість реалізації потенціалу самих членів організацій через створення соціального підприємництва - залучення до роботи диспетчерами. Далі визначається форма виконання і терміни реалізації проекту, бюджет проекту.

Реалізація цієї частини проекту дозволить:

- Перейти від адресної допомоги інвалідам - ​​візках до надання транспортних послуг усім категоріям інвалідів I-II груп міста Бердичева; За даними на 2011р. таких близько 800 осіб тільки в м. Бердичеві.
- Надавати транспортні послуги найбільш проблемною в цьому плані частини інвалідів – інвалідів - візочників, «лежачих» інвалідів та інвалідів здатних пересуватися за допомогою милиць, але в принципі не мають можливості скористатися представленим законом правом проїзду в громадському міському транспорті через відсутність необхідного обладнання для підйому і спуску інвалідних колясок;
- Значно розширити напрямки поїздок, на які надаватиметься спец. автотранспорт (виїзд на обстеження і навчання, можливість консультування, участі у виборах і загальноміських заходах).
В ході реалізації проекту буде започатковано соціального підприємництва.

Очікуванні результати:

Завдяки спільним освітнім програмам люди з обмеженими фізичними можливостями отримають знання та навички, необхідні для подальшого працевлаштування та повноцінної адаптації в суспільстві, зможуть більше дізнатися про свої права і можливі шляхи вирішення спірних ситуацій. Отримають всебічну підтримку і дізнаються більше про можливу співпрацю і власної реалізації в рамках програм Центру.
Вагомим здобутком стане співпраця з органами влади та самоврядування міста на рівні прийняття рішень, що до подолання існуючих барєрів та перешкод .
Істотні якісні зміни рівня доступності соціально значущих та культурних об'єктів у м. Бердичеві, послужать розвитку доступної інфраструктури міста, а політика відкритості через публікації в ЗМІ про проведені проектах і заходах, розміщення соціальної реклами на медіа носіях, допоможе змінити громадську думку про життя та потреби людей з особими потребами та фізичними обмеженнями і сформує розуміння важливості і необхідності змін, а так само зростання соціальної відповідальності городян.

Клуб активної реабілітації На Рівних

В 2012 -2013р.р. ми поставили собі за мету відкриття нового напрямку діяльності- "Клубу активної реабілітації "На Рівних".
Завдяки створенню тренажерної зали стане можливим проведення групових та індивідуальних фізичних занять : ЛФК, тренажери для відновлення та реабілітації , масажі.
Все необхідне нам обладнання виробляється ООО "Норма-Трейд", http://www.norma-trade.poltava.ua

Кiлькiсть переглядiв: 837

Коментарi